בני לשד – חוגג יום הולדת 60 בסין

 

אנו, אחיו עמרם ואחותו עליזה, הבטחנו לבני שלכבוד יום הולדתו ה- 60 נגשים חלום ישן ונבקר בסין, מקום בו חי אבינו, פריץ לשד ז"ל שבמסגרת הישרדותו, במלחמת העולם השנייה, נדד מגרמניה דרך כמה מדינות באירופה עד שסין איפשרה כניסת פליטים יהודים אליה, בשנת 1939. האב חי שם עד שנת  1949 ואז עלה לארץ.

טסנו לעיר חרבין, מקום מגוריו של אבינו. על סמך מסמכים ישנים ובעזרת מדריך מקומי הצלחנו למצוא שתי כתובות בהם אבינו גר. כמו כן בית ספר שבו הוא לימד מוסיקה.

בקרנו בעיר הקרח, פארק הטיגריסים, טיילנו ברחובות והסתכלנו על הסינים ואורח חייהם. אכלנו אוכל סיני והשתדלנו לאכול במקלות סיניים.

משם טסנו לבייג'ין וטיילנו בכיכר טיאנאנמן, שהיה מלא דגלי ישראל כי בדיוק ביקר שם הנשיא פרס, בעיר האסורה, בארמון הקיץ ובאגם - בני הצטרף לסינים שרקדו, היינו בחומה הסינית, באצטדיון האולימפי, רובע חוטונג בו נסענו בריקשה ועוד..

מבייג'ין נסענו לעיר שנגחאי ברכבת מהירה שמגיעה למהירות של 206 קמ"ש. טיילנו בבונד (מדרחוב לאורך הנהר), ברבעים השונים בהם נשמרת ההשפעה של העמים השונים שכבשו בעבר את סין, ראינו הופעת אקרובטיקה מדהימה, התפעלנו מכמות רבי הקומות הגבוהים שכולם נקיים ומבריקים, ממערכת הכבישים המדהימה, צעדנו על רצפת הזכוכית במגדל הטלויזיה, ביקרנו בבית הכנסת היהודי וחיפשנו מידע על אבינו במערכת ממוחשבת שמותקנת שם, במוזיאון השואה במקום, במוזיאון להיסטוריה של סין ועוד......

משם טסנו להונג קונג טיילנו בעיר וסביבותיה, צפינו על העיר ממצפה ויקטוריה ושטנו בעיר הדייגים.

היה הטיול נפלא ומעניין. מצד אחד לחפש ולמצוא את מקומות שאבינו חי בהם ומצד שני לטייל ביחד כמשפחה מלוכדת, תומכת, מלאת אחווה ואהבה

דף בית 
אודות
רקע היסטורי
בית לחיים
חזון ויעוד
דרושים

הטיפול והשיקום
מרכז טיפולי
מגורים
הצוות הטיפולי
שרותי הבריאות

דיור בקהילה
מערך הדיור

תהליך הקליטה
תוכנית צעירים
תהליך הקליטה

מערך התעסוקה
ידע כללי
התחום היצרני
יוצרים בכפר
תעסוקה במרחב הכפר
תעסוקה בשוק החופשי
תעסוקה אחרת

כתובת: כפר תקוה, ת"ד 17
קרית טבעון 3601001


 04-9838666, 04-9539721

                 

ניתן לתאם ביקור אצלנו בתאום טלפוני מראש

ארטוויז'ן | Quickyweb