קבוצת טבע

הטבע כמרחב טיפולי מעשיר

הטבע הוא כלי טיפולי מיוחד וראשוני. הוא מפגיש את האדם עם עצמו ועם הסביבה בצורה בלתי אמצעית, ללא תיווך. הימצאות האדם בטבע מחייבת אותו להתגבר על קשיים, מכשולים ומחסומים. הטבע אינו מאפשר לאדם לעקוף את הקשיים אלא דוחף את האדם לעשות את הצעד לשינוי.

הטבע הוא גם מקום של שקט, שלווה ורכות, בו יכול האדם להיות הוא עצמו, ללא מסכות. סביבה ללא מכשירים אלקטרוניים, מכוניות, מבנים. סביבה שבה יש צמחים, סלעים ומרחבים מאפשרת לנפש ולתודעה של האדם לחוש הרמוניה, לחזור לאיזון, לשקט ושלווה.

כפר תקוה נמצא בתוך מרחב טבעי רחב ידיים ומגוון ואנו מנצלים את המשאב היקר הזה ומשתמשים בו ככלי טיפולי. אנו נעזרים  וחווים את כל ההיבטים של הטבע, המאתגרים והמרגיעים. אנו חווים את העבודה הפרטנית והקבוצתית בטבע עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים כחוויה שמפתחת בהם כוחות ועוצמות שבחיי היום יום מתקשים לבוא לידי ביטוי. כוחות אלו הם גם אישיים וגם קבוצתיים.

פעם אחת בחודש יוצאת קבוצה של דיירים מכפר תקוה לפעילות של מספר שעות בטבע. פעילות זאת מתבצעת בכל מזג האוויר ובדרגות קושי שונות.

 

הפעילות משלבת הליכה, מיומנויות ומשימות קבוצתיות. מיומנויות של הישרדות (הדלקת אש, מציאת מזון, בניית מחסה, ניווט ועוד), פעילות בלילה ואף שינה בשטח. בעזרת מיומנויות אלו עוברים הדיירים תהליך של בניה עצמית ושל התפתחות אישית, וכן חיזוק המיומנויות החברתיים.

 

גם אנחנו, שעובדים עם דיירי הכפר באורח קבע – חווים ביחד איתם התנסות מיוחדת ואחרת, באוויר הפתוח ובאווירה מאפשרת ומעשירה.

 

אתם מוזמנים לצפות בתמונות באלבום של הקבוצה.

 

עינב שריג, עופר אתר

 

 

פרוייקטים מיוחדים

דף בית 
אודות
רקע היסטורי
בית לחיים
חזון ויעוד
דרושים

הטיפול והשיקום
מרכז טיפולי
מגורים
הצוות הטיפולי
שרותי הבריאות

דיור בקהילה
מערך הדיור

תהליך הקליטה
תוכנית צעירים
תהליך הקליטה

מערך התעסוקה
ידע כללי
התחום היצרני
יוצרים בכפר
תעסוקה במרחב הכפר
תעסוקה בשוק החופשי
תעסוקה אחרת

כתובת: כפר תקוה, ת"ד 17
קרית טבעון 3601001


 04-9838666, 04-9539721

                 

ניתן לתאם ביקור אצלנו בתאום טלפוני מראש

ארטוויז'ן | Quickyweb