מתנדבים מגרמניה

 

מתנדבות ומתנדבים מלווים את כפר תקוה מאז הקמתו.

 

לפני יותר מארבעים שנה היו אלה קבוצות של צעירים מגרמניה שבנו את בתיו הראשונים של הכפר. מאז ועד היום נשמר הקשר עם קהילות של ידידי ישראל בגרמניה. צעירות וצעירים מגרמניה, מגיעים אלינו לפרקי זמן של חצי שנה עד שנה, לעבודה התנדבותית מגוונת עם דיירי הכפר.

 

השנה יש בכפר תקוה כאחד עשר מתנדבים, בגילאי 18-21. המתנדבים מגיעים מערים שונות בגרמניה ולרובם זו הגעה ראשונה לישראל וגם התנסות ראשונה בעבודה עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. המתנדבים מקבלים אישור שהיה בארץ ע"י משרד הרווחה שמקיים פיקוח על תנאי שהייתם והעסקתם. 

 

המתנדבים מתגוררים בדירות של כפר תקוה בקריית טבעון. חשוב לנו שהמתנדבים יחושו במהלך שנת ההתנדבות 'כמו בבית' ואנו משקיעים רבות ביצירת סביבת מגורים נעימה ומזמינה.

 

המתנדבים שותפים בעשייה בכל תחומי החיים בכפר: מלווים חברים לבדיקות רפואיות, עוזרים לחברים הזקוקים לסיוע בהיגיינה האישית, שותפים מלאים במקומות התעסוקה, מפעילים חוגים בשעות הפנאי, יוצאים עם חברי הקהילה לטיולים ובילויים ושותפים לארגון החגים. בכל תפקיד הם יוצרים קשר, מאפשרים לחברי הכפר חוויה חיובית ובונה ומהווים דמויות משמעותיות עבור החברים.
 

לשנת ההתנדבות בכפר תקוה משמעות רבה לא רק למתנדבים אלא גם לכפר עצמו; המתנדבים מביאים איתם הרבה מרץ ורצון לסייע. הם עובדים בשיתוף פעולה מלא עם אנשי צוות שונים בכפר ומסייעים בקידום ובביצוע של פרויקטים שונים.

 

המתנדבים זוכים גם להדרכה מקצועית קבועה בכפר תקוה. ההדרכה מאפשרת להם מרחב בטוח בו יוכלו להתבונן בדילמות שונות בהם הם נתקלים במהלך עבודתם היומיומית בכפר תקוה. כמו כן משתתפים המתנדבים פעם בשבוע בכיתת עברית. רכישת השפה מסייעת למתנדבים לא רק ליצור קשר טוב יותר עם דיירי הקהילה וצוות העובדים אלא גם להכיר דרך השפה את התרבות והשיח הישראלי.

 

עבור המתנדבים זו גם שנה בה הם לומדים להכיר את ישראל. הם יוצאים לסמינרים מקצועיים בארץ ומטיילים בה. בנוסף, הם יוצרים קשרים חברתיים עם צעירים ישראלים בני גילם המתנדבים בכפר תקוה במסגרת שנת השירות.

 

אני מאמין שגם השנה, כמו בשנים קודמות יזכו המתנדבים לחוויה מבגרת ומשמעותית בכפר תקווה שתמשיך ותלווה אותם גם בעתיד.

 

 

 
 

 

 

 

עוד מידע על המתנדבים שלנו מגרמניה ניתן לקרוא בגרמנית כאן.

 

ערן נתן, רכז מתנדבים מגרמניה

 

 

 

 

פרוייקטים מיוחדים

דף בית 
אודות
רקע היסטורי
בית לחיים
חזון ויעוד
דרושים

הטיפול והשיקום
מרכז טיפולי
מגורים
הצוות הטיפולי
שרותי הבריאות

דיור בקהילה
מערך הדיור

תהליך הקליטה
תוכנית צעירים
תהליך הקליטה

מערך התעסוקה
ידע כללי
התחום היצרני
יוצרים בכפר
תעסוקה במרחב הכפר
תעסוקה בשוק החופשי
תעסוקה אחרת

כתובת: כפר תקוה, ת"ד 17
קרית טבעון 3601001


 04-9838666, 04-9539721

                 

ניתן לתאם ביקור אצלנו בתאום טלפוני מראש

ארטוויז'ן | Quickyweb