עבודות עץ ונייר

סדנת זית – מוצרים מעץ ועיסת נייר

 

עבודת היצירה נעשית תוך שימוש בחומרים אורגניים ומספקת מענה לצרכים שונים:

 


מענה תחושתי:

בכל סוגי העבודה מעורבת בעיקר המערכת הטקטלית / מגעית כמו גם חוש הראיה. קיים מענה תחושתי מגעי טוב: בסחיטת הנייר, פירור העיסה, ערבוב הדבקים, במגע עם החספוס של העץ או החלקתו. עיסוק זה מביא לתחושה של שליטה ולמודעות עצמית ביחס לגירוי.

 

התפתחותי:

כל סוגי העבודה בחומרים רגרסיבים מתחברים לצורך מאוד ראשוני, התנסותי, חוויתי. העיסוק נותן ומגביר תחושה של שליטה ויכולת, מרגיע ומאזן. שליטה בחומרים רטובים מאמנת שליטה ברגשות: ערבוב הדבק והשליטה בו, לישת עיסת הבצק כגורם מרגיע.

 

מענה רגשי:

דחפים תוקפניים מתועלים לעבודה: לישה חזקה, סחיטה - פעולות בהם מופעל כוח, הדחף מאותגר ומסופק ואינו הופך למשהו הרסני, אלא למשהו חיובי ובונה תעסוקה ויצירה. העבודה בסדנא נותנת מענה לבניית השלם: כל אחד עושה חלק בתהליך, רואה את התוצר השלם. פעילות זו מחדדת ראיה של תהליכים, מחזוריות ורצף ומקנה תחושת סיפוק ובטחון.

יצירת ציפויים שונים מסמלת חוויה של "אני עטוף/אסוף": ציפוי בחומר העיסתי הרטוב, ציפוי בניירות משי ודבק ולבסוף ציפוי בצבע ובלכה בונים מעטפת ועוד מעטפת לתוצר- כמוהם כיצירת מעטפת ל"אני": בניית התוצר כמשל לבניית האישיות. בתוך התהליכים הרגשיים עבודה מסוג זה מעניקה תחושה של חיבור החלקים והדבקתם לשלם. זוהי עבודה מרגיעה, מעניקה תחושה של שליטה, של עטיפה והגנה, גורמת לויסות עצמי ומעודדת פעילות והתנסות.

 

עיסת נייר: 

עיסת נייר הוא חומר רך וגמיש הנוצר מערבוב בדבק של פיסות נייר או קרטון, משמש חומר פיסולי זמין וזול עם טווח אפשרויות יצירה נרחב. העבודה בעיסת נייר מתבססת על כך שפיסות נייר קטנות המעורבבות בדבק הופכות עם התייבשותן לחומר מוצק וקשה הניתן לכיור, לעיבוד חופשי וגמיש. העבודה בחומר מהווה אמצעי חשוב לפורקן ועידון.

 

עבודה בעץ:

חומר גלם הנותן תחושה נעימה.
פעולות הניסור והשיוף מסייעות בפיתוח מוטוריקה עדינה.
העבודה נחשבת "גברית" ומחזקת דימוי עצמי גברי.
לקיחת חלק בתהליכי עבודה עד קבלת מוצר מוגמר מקנה סיפוק.

 
היכנסו כאן לגלריית מכירה - "יוצרים בכפר"

 

יוצרים בכפר

דף בית 
אודות
רקע היסטורי
בית לחיים
חזון ויעוד
דרושים

הטיפול והשיקום
מרכז טיפולי
מגורים
הצוות הטיפולי
שרותי הבריאות

דיור בקהילה
מערך הדיור

תהליך הקליטה
תוכנית צעירים
תהליך הקליטה

מערך התעסוקה
ידע כללי
התחום היצרני
יוצרים בכפר
תעסוקה במרחב הכפר
תעסוקה בשוק החופשי
תעסוקה אחרת

כתובת: כפר תקוה, ת"ד 17
קרית טבעון 3601001


 04-9838666, 04-9539721

                 

ניתן לתאם ביקור אצלנו בתאום טלפוני מראש

ארטוויז'ן | Quickyweb